Állatkert, Művészetek Háza és a gyermekeink kapcsolata.
Kedves Veszprémiek!
Ma olyan dolgokat említenék, amelyek nem tűnnek lényegesnek, de valójában mégis azok, hisz egyrészt a jövő generációjának hozzáállását befolyásolják, másrészt jól szemléltetik városunk működését.
Állatkert, Művészetek Háza és a gyermekeink kapcsolata.
Ki ne örülne, hogy állatkertünk a több, tízmilliárd forintnyi fejlesztések következtében egyre bővül, az állatok egyre szebb és jobb környezetben élnek, és az ellátásuk is világszínvonalú.
Ugyanekkor ez a fejlődés azzal jár, hogy fenntarthatatlanná válik az üzemeltetése, hisz a több szolgáltatás és a nagyobb terület fenntartása egyre többe kerül. Folyamatosan bővítjük, aminek következtében egyre drágábban tudunk csak bejutni oda. Mi például a feleségemmel és a gyerekekkel kedvezményesen 21.500,- forintért tehetnénk meg. Mégis egyre -másra érkeznek információk a működési és fizetési nehézségekről.
Mostanra ott tartunk, hogy a saját állatkertünkbe, saját óvodásaink évente egyszeri ingyenes belépését is megszűntettük.
Azért írok többesszám egyes személyben, mert ezt végülis mi tettük a bennünket képviselő politikusokon keresztül.
Tagadhatatlan, hogy az állattartás, az állatok és emberek kapcsolata az európai kultúra részét képezik, illetve azt kellene képezniük hazánkban is. Ennek ellenére ezt a lépést épp ennek ünnepén, az EKF évében teszik meg. A tulajdonosi jogokat -tudomásom szerint- a polgármester gyakorolja.
A saját óvodánkba járó, saját gyerekeinktől a saját busztársaságunk is 30.000,-Ft-ért kért eddig is, hogy elszállítsa őket az eddig évente egyszeri ingyenes programra, amely megvalósulása szerintem költségnövekedést a továbbiakban sem okozna állatkertünknek. Talán még ennek elengedése is beleférne csúcsidőn kívül, új, költség és környezetkímélő buszainkkal.
A veszprémi önkormányzat egyik bizottságának tagjai (a képen) 9-0-0 arányú, egyhangú döntéssel megszűntették a veszprémi Művészetek Házában a múzeumpedagógiai munkakört. A munkakör neve is elárulja a célját. A múzeumpedagógusi programokra, az iskolákkal való kapcsolattartásra már nincs szükségünk nekünk veszprémieknek, a bizottság tagjai szerint.
Mindezt szintén abban az évben, mikor városunk az Európai kultúra fővárosa!?
Érthetetlenek ezek az intézkedések számomra akkor, mikor csak kultúrára több pénzt biztosítanak a városnak, mint a több évi teljes költségvetésünk.
Kérem a szíves döntéshozókat, bírálják felül ezen döntéseiket a jövő nemzedéke érdekében, amely a mi érdekünk is egyben.
Vélemény, hozzászólás?